ДП "Ліси України"
  • с. Радинка, вул. Миру, 48
    07024 Київська область, Поліський район,

Інформація про підприємство

Державне підприємство "Поліське лісове господарство" знаходиться в північній частині Київської області на території Поліського району.
 
ДП "Поліський лісгосп" організоване в 1936  році (колишній Кагановицький лісгосп»),площа лісів на той час становила 38,0 тис.га. У 70-80 роках в підпорядкування лісогосподарського підприємства були передані значні площі колгоспних лісів та ще 3 лісництва з Новошепелицького лісгоспзагу, площа лісів була доведена до 62 тис. га. Після аварії на Чорнобильській АЕС, значна площа лісових масивів підприємства відійнла до зони безумовного, обов’язкового відселення. В результаті чого нинішня площа лісгоспу складає 16,3 тис.га.
 
На даний час у склад підприємств входять 4 лісництва: Зеленополянське, Радинське, Стещинське ,Красятицьке; нижній склад на залізничній станції Вільча, ремонтно-механічний цех,лісова пожежна станція.
          
Із загальної площі лісгоспу покрита лісом площа становить 14,7 тис. га.
Ліси першої категорії становлять 0,1%, ліси третьої категорії – 3,9%, ліси четвертої категорії 96%.
Загальний запас деревини складає 3117,98 тис.  м. куб
Середній приріст на 1 га покритої лісом площі становить 4,5 м.куб
Середній вік насаджень 47 років і має тенденцію до зростання.
 
Головне завдання лісгоспу відтворення лісів і збереження їх первозданної краси для прийдешніх поколінь. Відповідно пріоритетним у веденні лісового господарства є,насамперед примноження лісових ресурсів,збільшення  покритої лісом площі,формування високопродуктивних,біологічно стійких насаджень,захист лісових масивів від шкідників,хвороб та лісових пожеж.
 
Державним підприємством» Поліське лісове господарство» щорічно створюються лісові культури у держлісфонді на площі 100-150 га. В лісових розсадниках кожного з чотирьох лісництв вирощується посад матеріал,в цілому по лісгоспу вирощується  біля 1,5 млн. сіянців  головних лісо утворюючих порід,що дає змогу повністю забезпечити свої потреби в посад матеріалі.
 
Основною лісоутворюючою породою є сосна звичайна.